Hogyan kell átrendezni ezt a két egyenletet?


Az egyiknél ugye az a a másiknál pedig a d kellene.


[link]


[link]



2016. aug. 28. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól van kifejezve, a végeredmény helyes. A téglalap keresztmetszetű tartónál a 6-os szorzó a nyomaték mellé kell, a végeredményben jó is, csak a közbenső lépésnél levitted osztóba...
2016. aug. 28. 11:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg le tudnád írni lépésenként?
2016. aug. 28. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el? Egyszerű szorzás-osztás jobbról balról.


Ha az egyenlet mondjuk v=s/t alakú, akkor v*t=s és t=s/v.


Van itt egy háromszög, ha azzal könnyebb:


[link]


Amit ki akarsz fejezni, azt képzeletben letakarod, és kapod az eredményt.

Nagyon remélem h. érted már, nehogymár egy gépészen kifogjon egy ilyen sz(a)r kis példa!

2016. aug. 28. 12:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Írtam privátot.
2016. aug. 28. 12:14