2010. ápr. 16. 16:20
11/11 anonim válasza:
Tovább csinálva:
|x-6|-2x+1=4x+4 /+2x
|x-6|+1=4x+4+2x /-1
|x-6|=4x+4+2x-1
|x-6|=6x+3
Ez két esetben lehetséges:
a., x-6=6x+3
-6=5x+3
-9=5x
x=-9/5
b., x-6=-(6x+3)
x-6=-6x-3
7x-6=-3
7x=3
x=3/7
Tehát a két helyes megoldás:
x1= -9/5
x2= 3/7