Mi erre a megoldás |x-6|+ (x-1) ez a másodikon= (x+2) szintén a másodikon mellesleg, ha nem lenne egyértelmű, az abszolútértékes nincs a másodikon?

2010. ápr. 16. 16:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Tovább csinálva:


|x-6|-2x+1=4x+4 /+2x

|x-6|+1=4x+4+2x /-1

|x-6|=4x+4+2x-1

|x-6|=6x+3

Ez két esetben lehetséges:

a., x-6=6x+3

-6=5x+3

-9=5x

x=-9/5


b., x-6=-(6x+3)

x-6=-6x-3

7x-6=-3

7x=3

x=3/7


Tehát a két helyes megoldás:


x1= -9/5

x2= 3/7

2010. ápr. 16. 17:36
1 2