Az abszolútértékes egyenletet hogy kell megoldani? SOS


3 féle képpen mutatta a tanárunk, de nem értem

kérlek segítsetekk

nagyon fontos lenne és sürdőss


2010. márc. 7. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

tudnod kell az abszolút érték definícióját ergó ha xnagyobbvagy egyenlő mint nulla akkor x, ha x<o akkor -x.

így két részre esik az egyenlet

2010. márc. 7. 12:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Rendezed az egyenletet úgy, hogy az egyik oldalon csak az abszolútérték legyen, aztán leírod az esetleges megoldásokat. Pl.

|x+1|-4 = 3 /+4

|x+1| = 7

Innen ugye van két megoldás: ha x=-8 (-8+1=-7, |-7|=7), vagy ha x=6 (6+1=7, |7|=7).

2010. márc. 7. 12:35