3 féle képpen mutatta a tanárunk, de nem értem
kérlek segítsetekk
nagyon fontos lenne és sürdőss
2010. márc. 7. 12:30
1/2 anonim válasza:
tudnod kell az abszolút érték definícióját ergó ha xnagyobbvagy egyenlő mint nulla akkor x, ha x<o akkor -x.
így két részre esik az egyenlet
2/2 anonim válasza:
Rendezed az egyenletet úgy, hogy az egyik oldalon csak az abszolútérték legyen, aztán leírod az esetleges megoldásokat. Pl.
|x+1|-4 = 3 /+4
|x+1| = 7
Innen ugye van két megoldás: ha x=-8 (-8+1=-7, |-7|=7), vagy ha x=6 (6+1=7, |7|=7).