2016. júl. 10. 16:09
2/6 anonim válasza:
3/6 anonim válasza:
Még részletesebben, egyenletrendszerrel megoldva:
1) x+y=8
2) (10x+y)*(10y+x)=1855
2) egyenletet kifejtve:
100xy + 10x^2 + 10y^2 + xy = 1855
101xy + 10x^2 + 10y^2 = 1855
Ebbe behelyettesítjük az az 1) egyenletből, hogy x=8-y :
101y*(8-y) + 10*(8-y)^2 + 10y^2 = 1855
808y - 101y^2 + 640 - 160y + 10y^2 + 10y^2 = 1855
-81y^2 + 648y = 1215
81y^2 - 648y + 1215 = 0
Másodfokú egyenlet, programmal megoldva:
y1=5, y2=3
Ezt visszahelyettesítve az 1) egyenletbe, látható, hogy x1=3 és x2=5,
tehát a két szám az 53 és a 35.
4/6 anonim válasza:
Lehetne: 71,62,53,44
Mivel a szorzat(1855) 5-tel osztható, az 5-nek benne kell lenni, tehát csak az 53 lehet! :D
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden helyes válaszadónak! Leginkább a hármasnak, mert másodfokúval oldotta meg, ezzel kellett! :)
2016. júl. 12. 18:57