Válasz lehetőségek:
a) y=x
b) y=-x
c) y=-x+2√2
d) y=-x+√2
e) egyik sem (De akkor mi?)
#matematika #síkgörbék
2016. júl. 1. 16:32
1/4 anonim válasza:
Elvileg ki kellene tudnod olvasni, hogy ez igazából az x^2+y^2=4 egyenletű kör polárkoordinátás átirata. Így már csak az a kérdés, hogy a kör P(gyök(2);gyök(2)) pontjához húzható érintő egyenlete mi. Felírjuk az OP vektort: (gyök(2)-0;gyök(2)-0)=(gyök(2);gyök(2)), ez lesz a keresett egyenes normálvektora (mivel a sugár mindig merőleges az érintőre), tehát
gyök(2)*x+gyök(2)*y=gyök(2)*gyök(2)+gyök(2)*gyök(2)=4, vagyis
gyök(2)*x+gyök(2)*y=4 az egyenes egyenlete. Ezt y-ra rendezve:
y=2*gyök(2)-x, tehát a c válasz a helyes.
2/4 A kérdező kommentje:
Síkgörbe érintőjének az egyenletére van vmilyen általános képlet?
2016. júl. 1. 18:22
4/4 A kérdező kommentje:
És az hogy néz ki?
2016. júl. 1. 19:52