2016. jún. 30. 15:08
 1/2 bongolo ***** válasza:

A kör görbülete a sugarának a reciproka.

Ennek a körnek a sugara 4, görbülete tehát 1/4.


Azt ugye tudod, miért 4 a sugara? 4² = 16

2016. júl. 1. 00:13
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom. (x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2 És ahogy írtad is az r^2 = 16 ---> r = 4

Köszönöm a segítséget!!! :)

2016. júl. 1. 10:14