Segítség - logaritmus fügvényeknél? Bővebben lent.


valaki el tudná nekem magyarázni, hogy hogy tudom kiszámítani a pl.

log a√8 = 3/4

vagy a log a 1/27 = -3

Elõre is köszi!



2016. jún. 20. 19:56
 1/2 crudy ***** válasza:
Az a gondolom az ismeretlen alap. Csak tudni kell h mi is az a logaritmus. Tehát van ugye egy alapod, meg egy kitevőd és ez egyenlő valamivel. Ha az alapot felemeled a az eredményre akkor vissza kapod a kitevőt. Első esetben a a 3/4iken=gyök8al. Innen már könnyen fel tudsz írni egy egyenletet logaritmtus nélkül.
2016. jún. 20. 21:59
 2/2 Arp Du ***** válasza:

a^(3/4)=√8

mindkét oldalt 4-ikre emelve:

a^3=(√8)^4 =8^2 =64

mindkét oldal köbgyökét véve:

a=köbgyök(64) =4


a^(-3)=1/27

a^3=27

a=köbgyök(27)=3

2016. jún. 21. 07:28