Logaritmus! Jók a megoldásaim?


[link]


1.)

3,5


2.)

~5,79588


3.)

x1=25 x2=5


4.)

2*pí/6


2016. máj. 23. 18:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm, minden kedves nemzeti polgártársamnak a segítségét. Egyébként pl. a 2. amit írtam, az szerintem jó, de nem tudom, hogy van-e pontosabb megoldás, ahol a megoldás is logaritmusban van...
2016. máj. 23. 18:42
 2/16 anonim ***** válasza:

1) Jó


2) 628

2016. máj. 23. 18:58
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem, az pont, hogy nem jó... Ha visszaírod x helyére, akkor ezt kapod: log(5)[2,79588], amiről azért nem nehéz kitalálni, hogy nem 4-gyel egyenlő. A helyes válasz: x=3128


A negyediknek fuss neki újra, mert egy rakat megoldás lemaradt.

2016. máj. 23. 19:01
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, én is elrontottam; 628 lesz a megoldás. Az enyém akkor lenne, hogyha 5 lenne a jobb oldalon.
2016. máj. 23. 19:02
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kijött most, de elég pontatlanul, 623,734 jött ki ://
2016. máj. 23. 20:16
 6/16 A kérdező kommentje:
*626,734
2016. máj. 23. 20:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Pontosan annyinak kell kijönnie, szóval valamit nagyon nem jól csinálsz. Írd le, hogyan számoltál.
2016. máj. 23. 20:19
 8/16 A kérdező kommentje:
végre kijött rendesen is (628), hálás vagyok, hogy megadtátok a megoldást, így végre sikerült kiszámolnom :)
2016. máj. 23. 20:19
 9/16 A kérdező kommentje:

Így számoltam végig:

[link]

Előbb is, csak akkor voltam olyan hülye, hogy a felénél azt hittem nem tudom máshogy megoldani, csak ha átrakom tizedestörtbe xd


Aztán rájöttem, hogy mivel a hatványozás a logaritmus inverz művelete, emiatt megoldható anélkül is.

2016. máj. 23. 20:23
 10/16 anonim ***** válasza:

Nagyon kuszára sikerült... de így is kijön pontosan; ha használod a hatványozás azonosságait, akkor ezt kapod: (10^(lg(5))^4, definíció szerint 10^lg(5)=5, tehát 5^4 lesz, az pedig 625. x-3=625, tehát x=628.


Egyébként pedig a definíciót érdemes használni; például tudjuk, hogy log(3)[9]=2, mert 3^2=9. Ezt az analógiát követve azt kapjuk, hogy log(5)[x-3]=4, mert x-3=5^4. Innen kapjuk, hogy x=628.


A szinuszos megvan?

2016. máj. 23. 20:36
1 2