2016. jún. 16. 12:08
1/1 anonim válasza:
Legyen a két befogó hossza x és y, ekkor az átfogó hossza x+y-80. Megadták a kerületet, tehát
x+y+x+y-80=900
2x+2y=980
x+y=490, tehát az átfogó hossza 490-80=410 cm. Az egyik befogó hosszából kifejezhető a másik: y=490-x. Ezek után felírható a Pitagorasz-tétel:
x^2+(490-x)^2=410^2. vagyis
x^2+240100-980x+x^2=168100, ez egy másodfokú egyenlet, amit reményeim szerint te is meg tudsz oldani.