1) Egy folyó partján álló 20m magas szikláról egy fiú 20 dkg-os követ dob a vízbe 54 km/h kezdősebességgel. Mennyi lesz a kő mozgási energiája és sebessége a vízbe érkezés pillanatában?


2) Egy függőleges helyzetű rugó hossza 40 cm-rel nyúlik meg, amikor egy 300 gr tömegű testet akasztunk rá. Mekkora a rugóállandó?


3) Milyen magasról esett le az a 2 kg tömegű test, amelynek mozgási energiája leérkezésekor 400 J?


4) Egy gördeszka akadály lejtője negyed kör alakú, (melynek sugara 2m) a lejtő 4m hosszú vízszintes szakasszal folytatódik, majd egy fél méter magas, 1,5 m hosszú egyenes lejtőben végződik. Mekkora lesz a sebessége az egyenes lejtő végén a 60kg tömegű versenyzőnek, ha álló helyzetből indul a negyed kör alakú lejtő tetejéről? Mekkora sebességgel halad a vízszintes szakaszon?( a légellenállástól, a súrlódástól eltekintünk )



5) Milyen magasra emelkedik az a teniszlabda, amelyet függőlegesen felfelé 250 km/h kezdősebességgel ütnek fel?


6) Egy 1,2 tonna tömegű vasúti kocsi 18 km/h sebességgel megy neki a sínpálya végén lévő ütközőnek. Az ütköző rugójának rugóállandója 240 KN/m. Mennyit nyomódik össze az ütköző rugója, mire megállítja a vagont?



2016. jún. 2. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Meddig jutottál? Egy smiley meg a feladat bepötyögéséig ide?
2016. jún. 2. 18:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Alap feladatok, csak lusta vagy nekiállni vagy legalább gondolkozni egy kicsit. De az nálam kiverte a biztosítékot, hogy csak idehánysz néhány feladatot, és egy normális kérdést sem vagy képes megfogalmazni a válaszolók felé, úgyhogy várj egy jótét lelket, én nem fogok segíteni ezzel a hozzáállással.
2016. jún. 2. 18:21
 3/4 crudy ***** válasza:
59%
Gondolkodni? Itt csak a képleteken kell gondolkodni amit ha az ember nem akar, megnézi a függvénytáblában.
2016. jún. 2. 18:32
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

1) \int_{20}^{0}\gamma\frac{mM}{(R+x)^2}dx=\frac{m(v_2^2-v_1^2)}{2}


2) Elősazör is megyünk metrikusba: 300gr=19,4397g. ezután Hooke törvénye: \Delta l=\frac{Fl}{EA}, de itt l, E és A nincs megadva, ezért csak az \frac{l}{EA} tört értékét ismerhetjük meg, ez átrendezés után \frac{l}{EA}=\frac{\Delta l}{mg} alakot ölt.


3) Ide elég az energiamegmaradás törvénye is.


4) \frac{dL}{dq}-\frac{dL}{dp}=0. Legyen p a körív középpontjából vett szögelfordulás \pi-től \frac{3\pi}{2}-ig, q pedig p deriváltja. Mivel L=T-U, már csak T és U kifejezését kell megtaláljuk. T=aq^2, U=bp, innentől pedig a feladat elég egyszerű lesz.


5) Mint 4, de itt x és \overset{\bullet}{x} lesz a két változó, egyszóval lineáris mozgás.


6) Itt U kifejezésébe a rugó potenciális energiáját kell beírni.

2016. jún. 3. 19:03