Ha kerhetem a szamolas menetet is irjatok mar le koszonom :)

2015. márc. 24. 20:39
 1/2 anonim válasza:

20 liter


60-[30/((10+X)/X)]=40


Ez elég furán néz ki, de onnan következtettem, hogy tudjuk aazt hogy ha 10 litert öntünk hozzá akkor 45 fokos lesz. Így tudtam felírni ezt a képletet.

2015. márc. 24. 23:13
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha X liter vizet öntesz hozzá akkor lesz benne X+10 liter víz, (10*60+x*30)/(x+10)=40 ==> 40x+400 = 600 + 30x ==> 10x = 200 ==> x = 20. Kesz is.
2015. márc. 25. 08:01