Az 5 m/s sebességgel terjedő vízhullámok hullámhossza 2 m. Mekkora a fáziskésésa azoknak a pontoknak, amelyek 0,2 s idővle később kerülnek ugynaolyan fázisállapotba, mint a jelenleg ott lévők?
Hogy lehet ezt kiszámolni? :/
2016. jún. 2. 15:21
1/1 anonim válasza:
f=c/(lambda)=2,5
T=1/f=0,4
(delta)(fi)=2(pi)t1/T=2*0,5*(pi)=(pi)=3,1416