Fizika - Tudnátok segíteni?


Az 5 m/s sebességgel terjedő vízhullámok hullámhossza 2 m. Mekkora a fáziskésésa azoknak a pontoknak, amelyek 0,2 s idővle később kerülnek ugynaolyan fázisállapotba, mint a jelenleg ott lévők?


Hogy lehet ezt kiszámolni? :/



2016. jún. 2. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

f=c/(lambda)=2,5

T=1/f=0,4

(delta)(fi)=2(pi)t1/T=2*0,5*(pi)=(pi)=3,1416

2016. jún. 2. 19:44