Függőlegesen felrugunk egy labdát amely visszaesik.Mennyi a mozgási és a helyzeti energia aránya adott magaságban?2016. máj. 31. 22:01
1/6 anonim válasza:
Nyilván egyszerű képlet az egész, mi a probléma?
2/6 A kérdező kommentje:
Ha elárulnád miért és melyik képletet kell használnom talán többre mennék...
2016. máj. 31. 22:36
3/6 anonim válasza:
Előző válaszoló: ezzel tényleg nem jut előrébb!!!
Mennyi lesz a sebessége mozgása során? v=v0-gt, emelkedése h=v0t-g/2*t^2. (Lefelé: ugyanez, csak pozitív előjellel.)
Ahol mozgási energia Em=1/2mv^2 , helyzeti Eh=mgh.
Mozgásiba behelyettesíted a v összefüggést, majd a h-t a helyzetibe, és máris tudod osztani a két energiát. Nézd meg, mi esik ki.
4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,így már világosab.:))
2016. máj. 31. 22:53
5/6 anonim válasza:
"Lefelé: ugyanez, csak pozitív előjellel"
Miért akarod megfordítani a koordinátát?!
Vagy azt gondolod, hogy felűlről rúgják lefelé a labdát?
Nevetséges...
6/6 anonim válasza:
Mellesleg amit írtál, abból egy időfüggvény jön ki, viszont a kérdezőnek nem ez kell, hanem egy h-tól függő függvény, szóval a megoldásod elvi hibás!
Pont az a lényeg, hogy az időt küszöböljük ki az egyenletrendszerből és nem h-t.