Valaki elmagyarázná hogyan oldjam meg ezt a fizika gyakorlatot?

Függőlegesen felrugunk egy labdát amely visszaesik.Mennyi a mozgási és a helyzeti energia aránya adott magaságban?
2016. máj. 31. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván egyszerű képlet az egész, mi a probléma?
2016. máj. 31. 22:16
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha elárulnád miért és melyik képletet kell használnom talán többre mennék...
2016. máj. 31. 22:36
 3/6 anonim válasza:

Előző válaszoló: ezzel tényleg nem jut előrébb!!!

Mennyi lesz a sebessége mozgása során? v=v0-gt, emelkedése h=v0t-g/2*t^2. (Lefelé: ugyanez, csak pozitív előjellel.)

Ahol mozgási energia Em=1/2mv^2 , helyzeti Eh=mgh.

Mozgásiba behelyettesíted a v összefüggést, majd a h-t a helyzetibe, és máris tudod osztani a két energiát. Nézd meg, mi esik ki.

2016. máj. 31. 22:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,így már világosab.:))
2016. máj. 31. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:

"Lefelé: ugyanez, csak pozitív előjellel"


Miért akarod megfordítani a koordinátát?!

Vagy azt gondolod, hogy felűlről rúgják lefelé a labdát?

Nevetséges...

2016. jún. 1. 03:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Mellesleg amit írtál, abból egy időfüggvény jön ki, viszont a kérdezőnek nem ez kell, hanem egy h-tól függő függvény, szóval a megoldásod elvi hibás!

Pont az a lényeg, hogy az időt küszöböljük ki az egyenletrendszerből és nem h-t.

2016. jún. 1. 03:21