Fizika házit nem teljesen értem. Elmagyarázná valaki? (kérdés lent)

Az egyenlet megvan,azt még fel tudtam írni - így hangzik: s/8+s/6,5=1/6,és ha kiszámolnám megkapnám ugye a megtett utat,az "s"-t.Hát én már sajnos a közös nevezőre hozásnál elakadtam,nem azt kérem hogy oldjátok meg helyettem,de ha valaki érthetően levezetné,és leírná azt megköszönném.Holnap dolgozat is lesz ilyenből.

2015. szept. 20. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Közös nevező legyen 8*6,5=52

Így az egyenlet:

(6,5*s)/52 + (8*s)/52 = 1/6

(14,5*s)/52 = 1/6

Keresztbeszorzunk:

6*(14,5*s) = 52

87*s = 52

s = 52/87

2015. szept. 20. 16:52
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ezt párszor el kellett olvasnom,de végül értem.

Köszönöm,még próbálgatok azért hasonló feladatokat ha sikerül.

2015. szept. 20. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre hozáshoz elég egy képletet megtanulnod:


Pl. A/B+C/D=(AD+CB)/BD.


Vagyis a közös nevezőre mindig egy lehetőség, ha összeszorozzuk a nevezőket.


Több tagra is igaz ez, pl:


a/b+c/d+e/f=(adf+cbf+ebd)/bdf.


A képlet egyszerű, csak be kell helyettesíteni.

2015. szept. 21. 17:31