Az egyenlet megvan,azt még fel tudtam írni - így hangzik: s/8+s/6,5=1/6,és ha kiszámolnám megkapnám ugye a megtett utat,az "s"-t.Hát én már sajnos a közös nevezőre hozásnál elakadtam,nem azt kérem hogy oldjátok meg helyettem,de ha valaki érthetően levezetné,és leírná azt megköszönném.Holnap dolgozat is lesz ilyenből.2015. szept. 20. 16:36
1/3 anonim válasza:
Közös nevező legyen 8*6,5=52
Így az egyenlet:
(6,5*s)/52 + (8*s)/52 = 1/6
(14,5*s)/52 = 1/6
Keresztbeszorzunk:
6*(14,5*s) = 52
87*s = 52
s = 52/87
2/3 A kérdező kommentje:
Hát ezt párszor el kellett olvasnom,de végül értem.
Köszönöm,még próbálgatok azért hasonló feladatokat ha sikerül.
2015. szept. 20. 17:02
3/3 anonim válasza:
Közös nevezőre hozáshoz elég egy képletet megtanulnod:
Pl. A/B+C/D=(AD+CB)/BD.
Vagyis a közös nevezőre mindig egy lehetőség, ha összeszorozzuk a nevezőket.
Több tagra is igaz ez, pl:
a/b+c/d+e/f=(adf+cbf+ebd)/bdf.
A képlet egyszerű, csak be kell helyettesíteni.