A feladat: Egy felső végénél rögzített 2m hosszú fonál másik végén egy 2 kg tömegű golyó van rögzítve. Megfogjuk a golyót és a fonalat kissé megfeszítve kifeszítjük vízszintes helyzetig, majd elengedjük a rendszert.Mekkora sebességgel halad át a golyó a függőleges helyzeten? A légellenállás elhanyagolható!2016. jún. 1. 18:23
1/3 anonim válasza:
A helyzeti energia alakul mozgási energiává:
m*g*h=(m*v^2)/2
gyök(2*g*h)=v
2/3 A kérdező kommentje:
Akkor itt a h a 2 méter?
2016. jún. 1. 18:36
3/3 A kérdező kommentje:
Nem is kell kijött :D nagyon szépen köszönöm
2016. jún. 1. 18:39