Jó matekosok, Négyszögekkel kapcsolatos feladatok?


1. Rombusz átlói 10 cm és 12 cm hosszúak.

Kérdés? : terület + Kerület.


2.A deltoid nem szimetria átlója e= 6 cm

oldalai : 8 és 10 cm

Határozd meg a deltoid kerületét és területét.


Előre is köszi!



#kerület #matematika #terület #számítás #Négyszögekel kapcsolatos házifeladatok
2016. máj. 5. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Az átlók felezik egymást és merőlegesek egymásra.


2. A nem szimmetriaátló felezi a másikat és merőleges rá.


Mindkét esetben kapsz derékszögű háromszögeket, melyekre fel tudod írni a Pitagorasz-tételt.

2016. máj. 5. 21:10
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
A rombusz egy deltoid. A deltoidot fel tudod bontani derékszögű háromszögekre, ezeknek a területe meg elég egyszerűen adódik.
2016. máj. 6. 18:20
 3/3 anonim válasza:

rombusz területe=e•f÷2=10*12:2=60cm²

kerülete:

az átlók 4 háromszögre bontják a rombuszt. Mind a négy derékszögű, tehát érvénybe lép a pitakorasz tétel. A háromszög befogói 5 és 6 cm-esek, tehát átfogó²=5²+6²=61, tehát az átfogó hossza kerekítve 7,81.

rombusz kerülete=4átfogó=31,24cm

2016. máj. 9. 18:06