1. Rombusz átlói 10 cm és 12 cm hosszúak.
Kérdés? : terület + Kerület.
2.A deltoid nem szimetria átlója e= 6 cm
oldalai : 8 és 10 cm
Határozd meg a deltoid kerületét és területét.
Előre is köszi!
2016. máj. 5. 20:28
1/3 anonim válasza:
1. Az átlók felezik egymást és merőlegesek egymásra.
2. A nem szimmetriaátló felezi a másikat és merőleges rá.
Mindkét esetben kapsz derékszögű háromszögeket, melyekre fel tudod írni a Pitagorasz-tételt.
2/3 Tom Benko válasza:
A rombusz egy deltoid. A deltoidot fel tudod bontani derékszögű háromszögekre, ezeknek a területe meg elég egyszerűen adódik.
3/3 anonim válasza:
rombusz területe=e•f÷2=10*12:2=60cm²
kerülete:
az átlók 4 háromszögre bontják a rombuszt. Mind a négy derékszögű, tehát érvénybe lép a pitakorasz tétel. A háromszög befogói 5 és 6 cm-esek, tehát átfogó²=5²+6²=61, tehát az átfogó hossza kerekítve 7,81.
rombusz kerülete=4átfogó=31,24cm