1. ket valos szam osszege 2gyok2 kulonbsege pedig 4gyok2 hatarozd meg a szamokat! 2. egy matek szertarban tetraederek es kockak vannak ezeknek egyutt 44 csucsuk van 38 lapjuk van hany kocka van a polcon?

egyenlet rendszerek es surgosen kell nem ertem kerlek segitsetek es koszi elore is

2016. jún. 1. 17:13
 1/1 anonim ***** válasza:

1./ x+y=2sqrt(2) ill x-y=4sqrt(2). Ebből x=3sqrt(2) ill. y=-sqrt(2).


2./Legyen a tetraéderek száma x, a kockáké y. A tetraéder 4 lapból és 4 csúcsból áll. A kocka 6 lapból és 8 csúcsból áll. Felírva az egyenleteket 4x+8y=44 ill. 4x+6y=38. Ebből x=5 ill. y=3.


Sz. Gy.

2016. jún. 2. 15:16