Feladat: A tengervíz általában 4% sót tartalmaz. A Holt-tengerből 5kg tömegű vízmintát véve megállapították, hogy abban 1,55kg a sótartalom.2016. jún. 1. 15:46
1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Kérdés: mennyi a Holt-tenger sótartalma?
2016. jún. 1. 15:48
3/5 A kérdező kommentje:
jó és hogy számoltad ki?
2016. jún. 1. 16:05
4/5 anonim 



válasza:





Az összes minta 5 kg.
1,55 kg só
3,45 kg összes többi [víz].
1 osztás:
1,55÷5=0,31
1 szorzás
0,31×100=....
5/5 anonim válasza:
Pontosan, amit az előző írt. Egyszerűbben tömegszázalékkal is ki tudod számolni.
m/m%= 1,55/5 *100 = 31