Segítség kellene a feladat megoldásához?

Feladat: A tengervíz általában 4% sót tartalmaz. A Holt-tengerből 5kg tömegű vízmintát véve megállapították, hogy abban 1,55kg a sótartalom.

2016. jún. 1. 15:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Kérdés: mennyi a Holt-tenger sótartalma?
2016. jún. 1. 15:48
 2/5 anonim ***** válasza:
31% ?
2016. jún. 1. 16:03
 3/5 A kérdező kommentje:
jó és hogy számoltad ki?
2016. jún. 1. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Az összes minta 5 kg.

1,55 kg só

3,45 kg összes többi [víz].

1 osztás:

1,55÷5=0,31

1 szorzás

0,31×100=....

2016. jún. 1. 17:32
 5/5 anonim válasza:
100%

Pontosan, amit az előző írt. Egyszerűbben tömegszázalékkal is ki tudod számolni.


m/m%= 1,55/5 *100 = 31

2016. jún. 1. 18:49