Egyszerű koszinuszos egyenlet?


-4 * cos(5x) + 1 = 1


Az x = (π / 2) + (n * π) | n∈Z lefedi az összes megoldást?



2016. máj. 29. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem.


-4*cos(5x)+1=1


cos(5x)=0


5x=π/2+k*π / :5


x=π/10+k*π/5 (k∈Z)

2016. máj. 29. 00:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a " / :5" mindkét oldal 5-tel való leosztását jelöli, ha esetleg nem teljesen egyértelmű. :)
2016. máj. 29. 00:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem; az x=pí/10 is megoldása az egyenletnek, a fenti ezt mégsem tartalmazza. Az egyenlet helyes megoldása:


x=+-pí/10+n*2pí/5, ahol n tetszőleges egész.

2016. máj. 29. 00:55