2x-3= +4 /+3 vagy -3? megcsináltam mind a kettővel ellenőrzésel mindig kijön a +4 de a végeredmény változik,mind a 2 helyes megoldás?

2016. máj. 25. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

2*(-3)-3=+4

2*(+3)-3=+4


Tényleg?

2016. máj. 25. 09:26
 2/10 A kérdező kommentje:
Akk jó mind2?:D
2016. máj. 25. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:

2x-3=4 /+3

2x=7 /:2

x=3,5


Ell.:

2*3,5-3=7-3=4

4=4 » a helyes megoldás a 3,5

2016. máj. 25. 09:29
 4/10 A kérdező kommentje:
de ha -3al csinálom akk 0,5 lesz de ellenőrzésel is kijön a +4 akk jó azis nem?
2016. máj. 25. 10:02
 5/10 A kérdező kommentje:
és ha -4 van akk ha elveszem a -3t kijön -3,5 szóval mind2 esetben vagy 0,5 vagy 3,5 lesz csak az oldal változik.
2016. máj. 25. 10:05
 6/10 Arp Du ***** válasza:

ha kivonsz 3-at mindkét oldalból:

2x-3=4 /-3

2x-6=1

(nem 2x=1 , ekkor lenne 0,5)


0,5 megoldás ellenőrzése:

(2*0,5)-3=4

1-3=4

-2=4 nem jó megoldás

2016. máj. 25. 12:24
 7/10 A kérdező kommentje:

2x-3=4 /-3

2x=1 /:2

x=0,5


ell:0,5*2=1+3=4 így nemjó?

2016. máj. 25. 13:05
 8/10 anonim válasza:

2x(-3)= (+4)

2x=7

X=3,5


E: 2*3,5 - 3=(+4)

7=7(igaz)


2x(+3)=(+4)

2x=1

X=0,5


E: 2x0,5(+3)=(+4)

4=4(igaz)


Tehát mindkettővel helyes.

Ha nem érted, írhatsz privátot!

2016. máj. 25. 14:20
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Haver: 2x-3-3=2x-6!
2016. máj. 26. 11:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen típusú egyenleteknek sosem lehet egynél több megoldása.

Az ilyen típuson azt értem, hogy kizárólag x van benne és számok, de nincs benne például x*x, vagy 1/x, stb. De úgy is mondhatom, hogy ábrázolva mindig egyenes vonalat ad.


És a megoldás tényleg a három és fél.Mindkét oldalhoz hozzáadsz hármat, akkor ezt kapod:


2x = 7


Most osztod kettővel az egyenlet mindkét oldalát:


x = 7/2


És kész is.

2016. máj. 26. 23:35