Adott egy háromszög három csúcspontja. A(-8;6), B(2;-2), C(6;8).2016. máj. 27. 08:58
1/3 A kérdező kommentje:
BC = (-4;6)
A n =(8;6) ma = 8x+6y = -4+6 = 2
ez így jó?
2016. máj. 27. 09:07
2/3 anonim válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés. Először felezőponot számítasz, utána meg egyenes egyenlete. Mi a probléma?
3/3 Fibonacci válasza:
Az egyenes egyenletének egyik alakja:
a(x-x₀) + b(y-y₀) = 0
ahol
n(a,b) az egyenes normálvektora,
(x₀,y₀) egy ismert pontja,
(x,y) a tetszőleges (futó) pont.
B→C (4,10) a BC-re merőleges ma magasságvonal (egyik) normálvektora
és A(-8,6) az ismert pontja:
Behelyettesítve:
4(x+8) + 10(y-6) = 0
azaz
4x + 10y = 28
egyszerűbben:
2x + 5y = 14