Az a oldalhoz tartozó magasságvonal egyenletét?

Adott egy háromszög három csúcspontja. A(-8;6), B(2;-2), C(6;8).
2016. máj. 27. 08:58
 1/3 A kérdező kommentje:

BC = (-4;6)

A n =(8;6) ma = 8x+6y = -4+6 = 2

ez így jó?

2016. máj. 27. 09:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés. Először felezőponot számítasz, utána meg egyenes egyenlete. Mi a probléma?
2016. máj. 27. 12:09
 3/3 Fibonacci ***** válasza:

Az egyenes egyenletének egyik alakja:

a(x-x₀) + b(y-y₀) = 0

ahol

n(a,b) az egyenes normálvektora,

(x₀,y₀) egy ismert pontja,

(x,y) a tetszőleges („futó”) pont.


B→C (4,10) a BC-re merőleges ma magasságvonal (egyik) normálvektora

és A(-8,6) az ismert pontja:


Behelyettesítve:

4(x+8) + 10(y-6) = 0

azaz

4x + 10y = 28

egyszerűbben:

2x + 5y = 14

2016. máj. 28. 20:37