Egy egyenlő szárú háromszög területe 12 egység, a szárak által bezárt szög 73fok44perc. Mekkorát a háromszög szögei, oldalai, alaphoz tartozó magassága, szárakhoz tartozó magasságai, köré írható kör sugara és a beírható kör sugara?

Mai házi feladatom, nem tudom hogyan kezdjem .:c

#matematika #háromszög #kör #szögfüggvény #szinusz #sugár #magasságvonal #egyenlő szárú háromszög #körbeírható kör #derékszögű háromszögek szögfüggvényei
2015. szept. 8. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés. Melyik részét nem érted?
2015. szept. 8. 17:07
 2/6 A kérdező kommentje:
A köré írható kör sugarához, és a szárakhoz tartozó magasságokhoz miket kellene tudnom,hogy kiszámolhassam?
2015. szept. 8. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
A szárakat és az alapokat feltételezem, h. kiszámoltad. Az alaphoz tartozó magasság ekkor m=szár*cos(adottszög/2).
2015. szept. 8. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:

A háromszög köré írható sugár pedig egyszerű pitagorasz tételből adódik, triviális u.is. hogy:


(m-R)^2+(a/2)^2=R^2, ebből kell kifejezned R-et, ami már semmiség.

2015. szept. 8. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Elkezdeni így lehetne:

[link]

A folytatást meg már leírták.

2015. szept. 8. 18:07
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :))
2015. szept. 9. 19:41