Mai házi feladatom, nem tudom hogyan kezdjem .:c#matematika #háromszög #kör #szögfüggvény #szinusz #sugár #magasságvonal #egyenlő szárú háromszög #körbeírható kör #derékszögű háromszögek szögfüggvényei
2015. szept. 8. 16:32
1/6 anonim válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés. Melyik részét nem érted?
2/6 A kérdező kommentje:
A köré írható kör sugarához, és a szárakhoz tartozó magasságokhoz miket kellene tudnom,hogy kiszámolhassam?
2015. szept. 8. 17:16
3/6 anonim válasza:
A szárakat és az alapokat feltételezem, h. kiszámoltad. Az alaphoz tartozó magasság ekkor m=szár*cos(adottszög/2).
4/6 anonim válasza:
A háromszög köré írható sugár pedig egyszerű pitagorasz tételből adódik, triviális u.is. hogy:
(m-R)^2+(a/2)^2=R^2, ebből kell kifejezned R-et, ami már semmiség.
5/6 anonim válasza:
6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :))
2015. szept. 9. 19:41