2014. dec. 30. 22:35
1/3 anonim válasza:
beírható kör sugara r=2cm
T= r*s , ahol s a háromszög félkerülete és T a háromszög területe
s=(a+a+a)/2= 1,5a
T= {gyök(3)}/4 * a^2
gyök(3)/4 * a^2 = 2 * 1,5a
Ebből kifejezed az a-t és megvan a végeredmény.
Remélem nem számoltam el így korán reggel! :)
2/3 A kérdező kommentje:
Haha :D
Én is ;)
Nagyon köszönöm szépen! :)
2014. dec. 31. 11:17
3/3 anonim válasza:
A megoldás 4*gyök3. Csináltam képet is, de nem akarja feltölteni :D
Tehát: ha megrajzolod a háromszöget és kettő súlyvonalát (vagy szögfelezőjét, magasságát, ugyanaz) akkor keletkezni fog egy derékszögű háromszög aminek az egyik befogója 2 (a sugár) a másik pedig 2*2mert a szögek 30-60-90 fokosak. Innen pitagorasz tétellel kijön, hogy a másik befogó 2*gyök3, de ez csak a fele az oldalnak, tehát a megoldás 4*gyök3