Fontos lenne! Előre is köszönöm!2013. márc. 18. 18:15
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
A geometriából adódóan a kérdéses mennyiség nem más, mint a háromszög kerületének a fele (s).
A rajz jelölésévek a kerület
K = 2(e + f + g) = 30
ezért
s = K/2 = 15 cm
================
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2013. márc. 19. 14:18