1. Az ábrán látható ABC háromszögbe írt kör a háromszög oldalait D, E, F pontokban érinti. Hány centiméter az AD, BE és CF szakaszok hosszainak az összege, ha a háromszög oldalainak hossza 10 cm,12 cm és 8 cm? (az ábrát nem lehet itt megjeleníteni)

Fontos lenne! Előre is köszönöm!
2013. márc. 18. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Így lehet ábrát beilleszteni:

[link]

Ezen van a megoldás.

2013. márc. 18. 18:42
 2/3 anonim ***** válasza:

A geometriából adódóan a kérdéses mennyiség nem más, mint a háromszög kerületének a fele (s).

A rajz jelölésévek a kerület

K = 2(e + f + g) = 30

ezért

s = K/2 = 15 cm

================

2013. márc. 18. 23:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2013. márc. 19. 14:18