Tudna valaki segíteni ebben a feladatban?2016. máj. 26. 16:59
1/2 Arp Du válasza:
1. (x+1)/(y+1)= 2/3
2. (x-1)/(y-1)= 1/2
próbálgatással
pl. 1/2: 1.be jó, 2.ba nem
2/3 2.ba jó, 1.be nem
3/5
a két egyenlettel
2. (x-1)/(y-1)= 1/2 /mindkét oldalt*2
2*(x-1)/(y-1) =1
2x-2=y-1
2x-1=y
ezt 1.be írod y helyére:
(x+1)/(2x-1 +1)= 2/3
(x+1)/2x= 2/3 /mindkét oldalt *3*2x
3*(x+1)=2*2x
3x+3=4x
3=x
x-t írod ebbe:
2x-1=y
2*3-1=y=5
x/y=3/5
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 30. 16:18