Akárhogy számolom nem jön ki jó eredmény.2014. jún. 8. 16:13
2/3 anonim válasza:
Tanultatok már egyenletrendszerekről?
1. (x+1)/(y+1) = 2/3
2. (x-1)/(y-1) = 1/2
1.
x+1 = 2(y+1)/3
x = 2(y+1)/3 - 1
x = (2(y+1)-3)/3
x = (2y+2-3)/3
x = (2y-1)/3
2.
(x-1)/(y-1) = 1/2
(((2y-1)/3)-1)/(y-1) = 1/2
((2y-1-3)/3)/(y-1) = 1/2
((2y-4)/3)/(y-1) = 1/2
(2y-4)/3 = (y-1)/2 // * 6
2*(2y-4) = 3*(y-1)
4y - 8 = 3y-3
y = 5
(x-1)/(y-1) = 1/2
(x-1)/(5-1) = 1/2
(x-1)/4 = 1/2 // * 4
x-1 = 2
x = 3
A keresett szám: 3/5
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. jún. 8. 16:47