Ezt a feladatot nem sikerül megoldanom.Le tudnátok vezetni nekem, hogy megértsem?
[link] itt van a példa
2014. jún. 4. 21:39
1/2 anonim válasza:
Hát, ez így abszolút nem jó...
Először is számold ki a számláló és a nevező gyökeit, majd az a*(x-x1)*(x-x2) képletbe behelyettesítve megkapod a másodfokú kifejezés szorzatalakját; esetünkben a számlálóban a=6, a nevezőben a=3. Ezután látod majd, hogy mivel tudsz egyszerűsíteni; 3-mal biztosan.
2/2 anonim válasza:
Megoldóképlettel kiszámolod a gyökeit
számláló +2 -5/3
gyöktényezős alakban: (x-2)(x+5/3)=(x-2)(3x+5)
nevező -2 -5/3
gyöktényezős alakban: (x+2)(x+5/3)=(x+2)(3x+5)
igy a tört:
((x-2)(3x+5))/((x+2)(3x+5))
most már lehet egyszerűsíteni 3x+5-tel
tehát:
(x-2)/(x+2)
ez a végeredmény