S. O. S Tudnátok nekem segíteni?


Ezt a feladatot nem sikerül megoldanom.Le tudnátok vezetni nekem, hogy megértsem?

[link] itt van a példa



2014. jún. 4. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ez így abszolút nem jó...


Először is számold ki a számláló és a nevező gyökeit, majd az a*(x-x1)*(x-x2) képletbe behelyettesítve megkapod a másodfokú kifejezés szorzatalakját; esetünkben a számlálóban a=6, a nevezőben a=3. Ezután látod majd, hogy mivel tudsz egyszerűsíteni; 3-mal biztosan.

2014. jún. 4. 22:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Megoldóképlettel kiszámolod a gyökeit

számláló +2 -5/3

gyöktényezős alakban: (x-2)(x+5/3)=(x-2)(3x+5)

nevező -2 -5/3

gyöktényezős alakban: (x+2)(x+5/3)=(x+2)(3x+5)

igy a tört:

((x-2)(3x+5))/((x+2)(3x+5))

most már lehet egyszerűsíteni 3x+5-tel

tehát:

(x-2)/(x+2)

ez a végeredmény

2014. jún. 5. 09:44