A következő integrálás nem jó, helyettesítéses módszerrel kijön, de parciálisan nem. Mit rontottam ebben el?
Kép: [link]
Az írásképért elnézést kérek!
2016. máj. 19. 21:29
1/3 A kérdező kommentje:
a jó eredmény: (2/5)*(x-1)^(5/2) + (2/3)*(x-1)^(3/2)
2016. máj. 19. 21:31
2/3 bongolo válasza:
Nem rontottad el, a két eredmény ugyanaz.
A tiéd:
2/3x(x-1)^(3/2)- 4/15(x-1)^(5/2)
= 2/15·(x-1)^(3/2)·(5x - 2(x-1))
= 2/15·(x-1)^(3/2)·(3x + 2)
A másik:
2/5(x-1)^(5/2)+2/3(x-1)^(3/2)
= 2/15·(x-1)^(3/2)·(3(x-1) + 5)
= 2/15·(x-1)^(3/2)·(3x + 2)
3/3 A kérdező kommentje:
És tényleg! Köszi! :)
2016. máj. 20. 09:40