Mi a hiba a következő rövid integrálásban? (kép csatolva)


A következő integrálás nem jó, helyettesítéses módszerrel kijön, de parciálisan nem. Mit rontottam ebben el?

Kép: [link]

Az írásképért elnézést kérek!



2016. máj. 19. 21:29
 1/3 A kérdező kommentje:
a jó eredmény: (2/5)*(x-1)^(5/2) + (2/3)*(x-1)^(3/2)
2016. máj. 19. 21:31
 2/3 bongolo ***** válasza:

Nem rontottad el, a két eredmény ugyanaz.

A tiéd:

2/3x(x-1)^(3/2)- 4/15(x-1)^(5/2)

= 2/15·(x-1)^(3/2)·(5x - 2(x-1))

= 2/15·(x-1)^(3/2)·(3x + 2)

A másik:

2/5(x-1)^(5/2)+2/3(x-1)^(3/2)

= 2/15·(x-1)^(3/2)·(3(x-1) + 5)

= 2/15·(x-1)^(3/2)·(3x + 2)

2016. máj. 20. 00:15
 3/3 A kérdező kommentje:
És tényleg! Köszi! :)
2016. máj. 20. 09:40