Egy hajó 36 éves. Hány éves a kapitánya, ha a hajó kétszer annyi idős most, mint a kapitány volt akkor, amikor a hajó volt annyi idős mint a kapitány most?


én 18 at mondtam, hisze együtt öregedtek a hajóval de nem jó a megoldás.

valaki segítsen :)

köszönöm



2016. máj. 13. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Én így oldanám meg:

[link]

Érthető?

2016. máj. 13. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Hajó most: 36 éves

Kapitány most: X éves

Hajó Y évvel ezelőtt: 36-Y=X éves

Kapitány Y évvel ezelőtt: 18 éves


Ebből kijön egy egyenletrendszer:

36-Y=X

18+Y=X

Ami alapján X=27.

2016. máj. 13. 15:48
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkettőtöknek :)

érthető volt és a megoldás is jó

2016. máj. 13. 16:03