Egy hajó 36 éves. Hány éves a kapitánya, ha a hajó kétszer annyi idős most, mint a kapitány volt akkor, amikor a hajó volt annyi idős mint a kapitány most?
én 18 at mondtam, hisze együtt öregedtek a hajóval de nem jó a megoldás.
valaki segítsen :)
köszönöm
2016. máj. 13. 14:50
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
Hajó most: 36 éves
Kapitány most: X éves
Hajó Y évvel ezelőtt: 36-Y=X éves
Kapitány Y évvel ezelőtt: 18 éves
Ebből kijön egy egyenletrendszer:
36-Y=X
18+Y=X
Ami alapján X=27.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek :)
érthető volt és a megoldás is jó
2016. máj. 13. 16:03