Meg van adva:
P1 = 1,06 W hozzátartozó R1 = 20,04 ohm
P2 = 1,44 W hozzátartozó R2 = 22,08 ohm
Ha a P értéke 1,2 W, mennyi lesz a hozzátartozó ellenállás? Interpolálni kellene, de sehogy sem megy, valaki leírná lépésenként?
2016. máj. 10. 17:10
1/3 anonim válasza:
1.44-1.06=0.38 vagyis legyen ez 38 egység, amennyi alatt az ellenállás 22.08-20.04=2.04 ohmot változik. Ha a 2.04-et elosztod 38-cal, akkor megkapod, hogy 1 egység alatt(=0.01W) mennyit változik az ellenállás: 2.04/38=0.05268421
Mivel neked 1.2W kell, ami P1-től számolva 14 egység(=0.14W), így az R1-hez hozzá kell adni az előbb kiszámolt egység 14-szeresét:
P -> R=20.04 + 15*(2.04/38)=21.81 Ohm
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez így világos, viszont ha 14x-esét adtuk hozzá, akkor nem elírtad a 15-t? Illetva az eredmény valahol 20,79 körül lesz, ami már kb megyezik a hivatalos megoldókulccsal. (20,7)
2016. máj. 10. 17:37
3/3 anonim válasza:
Valóban 14 akart lenni, csak valamiért 15-tel számoltam. :) Helyesen tehát:
P -> R = 20.04 + 14*(2.04/38) = 20.79 Ohm