Matematika egyenlet sikerül valakinek?


Ezt az egyenletet kérem aki megtudja csinálni írja le nekem. ez a jel azt jelenti: /: hogy 7x+4pervonal vagyis aláhúzva és alatta a hetes, csak nem tudtam úgy leírni.

A válaszokat köszönöm.


7x+4/7= 3-x/7 - x+1/4 - 2-x/3


2010. ápr. 8. 18:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Mérlegelve kellene megcsinálni sajnos én elfelejtettem ezeket:D
2010. ápr. 8. 18:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem közös nevezőre kell hozni mind a 3at.
2010. ápr. 8. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Igen, közös nevezőre is hozhatod (ami legyen 84, mert 3*4*7=84):

12(7x+4)/84 = 12(3-x)/84 - 21(x+1)/84 - 28(2-x)/84 /mindkét oldalt szorzod 84-gyel:

12(7x+4) = 12(3-x) - 21(x+1) - 28(2-x) /zárójelfelbontás

84x+48 = 36-12x - 21x-21 - 56+28x /összevonás

84x+48 = -41-5X /+5x

89x+48 = -41 /-48

89X = -89

x = -1

2010. ápr. 8. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:

De nem muszáj leírni a közös nevezőre hozást. Fejben kigondolod mi az és az egész egyenletet végigszorzod vele.

És akkor kapásból:

7x+4/7= 3-x/7 - x+1/4 - 2-x/3 /*84

12(7x+4) = 12(3-x) - 21(x+1) - 28(2-x)

stb

.

.

.

2010. ápr. 8. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
pont ezt akartam, amit az utolsó hozzászóló írt:Dígy nem kel annyit számolj, gyorsabb és egyszerűbb is szerintem:)
2010. ápr. 8. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

84x+48/84=36x-12x/84-21x+21/84-56-28x/84

megszorozuk 84-el

84x+48=36x-12x-21x+21-54-28x

84x+48=-25x-33

Hozzáadunk +25x-et és elveszünk 48-at

109x=-81

-0.74 kerekitve tizedestörtel -81/109

2010. ápr. 8. 18:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség amit irtam 0,7-es ROSSZ
2010. ápr. 8. 18:53