Nem értem ezt a matek feladatot?


TK 50.o/9-es feladat:

a) Ha 2x+1=8, akkor mennyi a 4x+1?

b) Ha 3a-2=63, akkor mennyi a 12a-2?

Segítség! :)



2016. máj. 2. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

2x+1=8

kivonsz mindkét oldalból 1-et.

2x=7

x=3,5

Tehát 4x+1= 4*3,5+1=15

2016. máj. 2. 17:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy

3a-2=63

itt hozzá kell adni 2-őt mindkét oldalhoz, hogy csak az ismeretlent tartalmazza az a baloldal, tehát

3a=65

a=65/3 ami 21,67


akkor a 12a-2=258


((65/3)*12)-2=258

2016. máj. 2. 17:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, mit nem értesz ezen a feladaton?
2016. máj. 2. 19:01
 4/6 A kérdező kommentje:

Eljutottam idáig! :

2x+1=8

kivonsz mindkét oldalból 1-et.

2x=7

x=3,5

Utána megakadtam! :p

Köszönöm!

2016. máj. 2. 19:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért nem ment!
2016. máj. 2. 21:52
 6/6 Tom Benko ***** válasza:

2x+1=8

*2

4x+2=16

-1

4x+1=15


3a-2=63

*4

12a-8=252

+6

12a-2=258

2016. máj. 3. 10:08