TK 50.o/9-es feladat:
a) Ha 2x+1=8, akkor mennyi a 4x+1?
b) Ha 3a-2=63, akkor mennyi a 12a-2?
Segítség! :)
2016. máj. 2. 16:56
1/6 anonim válasza:
2x+1=8
kivonsz mindkét oldalból 1-et.
2x=7
x=3,5
Tehát 4x+1= 4*3,5+1=15
2/6 anonim válasza:
Ugyanígy
3a-2=63
itt hozzá kell adni 2-őt mindkét oldalhoz, hogy csak az ismeretlent tartalmazza az a baloldal, tehát
3a=65
a=65/3 ami 21,67
akkor a 12a-2=258
((65/3)*12)-2=258
3/6 anonim válasza:
Azért kíváncsi lennék, mit nem értesz ezen a feladaton?
4/6 A kérdező kommentje:
Eljutottam idáig! :
2x+1=8
kivonsz mindkét oldalból 1-et.
2x=7
x=3,5
Utána megakadtam! :p
Köszönöm!
2016. máj. 2. 19:14
5/6 A kérdező kommentje:
Azért nem ment!
2016. máj. 2. 21:52
6/6 Tom Benko válasza:
2x+1=8
*2
4x+2=16
-1
4x+1=15
3a-2=63
*4
12a-8=252
+6
12a-2=258