Fizika! Tudnátok segíteni megoldani ezeket a feladatokat?


Ezekről lenne szó: [url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


2016. ápr. 28. 15:56
 1/3 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 28. 15:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű képletbehelyettesítés, lapozd fel a fv. táblát. Nem értem, saját tudatlanságod, és lustaságod miért reklámozod az oldalon...

Semmi bonyolult nincs ebben, egyszerű mechanikus unalmas másolási feladat az egész.


Ha konkrét kérdésed van, azt tedd fel, komplett feladatot nem vagyok hajlandó megoldani. Elmész szépen magántanárhoz, ha a lustaság felűlkerekedik rajtad akaratgyöngeséged miatt...

2016. ápr. 28. 18:05
 3/3 Arp Du ***** válasza:

lineáris hőtágulási együttható=delta l/(l(0)*delta T)

dl=0,5m

l(0)=1400m

dT: hőmérséklet változás


-kupa térfogata 70fokon:

0,4l=0,4dm3

köbgyök(0,4dm3)=0,737dm élhosszúságú kocka

kiszámolod, ez a hossz mennyit változik ha 50 fokot melegítik (delta l)

70 fokon 0,737+ delta l

a harmadik hatványra emeled->térfogatot kapsz

-víz térfogat 70fokon:

térf.hőt.együtth.=dV/(V(0)*dT)

-amennyivel a víz térfogata több, az folyik ki


P=U*I (watt=V*A)

P=Q/t (watt=J/s)

Q=c*m*dT

nincs megadva tömeg, t=(valamilyen szám)*m lesz az eredmény

2016. ápr. 28. 19:25