Mennyi lesz az eredménye?
Köszi a normális válaszokat
2010. ápr. 7. 18:14
2/6 anonim válasza:
máshogyan szerintem nem kapsz egész számot....
3/6 anonim válasza:
Elsőnek igaza van.
gyök(24y)=gyök(4*6y)=gyök(4)*gyök(6y)=2*gyök(6y)
Másképp nem tudtam leírni.
4/6 anonim válasza:
esetleg 2*6^(1/2) es akkor nincs benne gyokjel:)
5/6 anonim válasza:
és az y-nal mi lesz? az is 1/2iken?
6/6 anonim válasza:
termeszetesen 6y^(1/2) csak veletlenul lehagytam:)