Hogyan vonjak ebből gyököt 24y?


Mennyi lesz az eredménye?

Köszi a normális válaszokat


2010. ápr. 7. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2 gyök 6y
2010. ápr. 7. 19:08
 2/6 anonim ***** válasza:
máshogyan szerintem nem kapsz egész számot....
2010. ápr. 7. 19:09
 3/6 anonim válasza:

Elsőnek igaza van.

gyök(24y)=gyök(4*6y)=gyök(4)*gyök(6y)=2*gyök(6y)

Másképp nem tudtam leírni.

2010. ápr. 7. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
esetleg 2*6^(1/2) es akkor nincs benne gyokjel:)
2010. ápr. 8. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
és az y-nal mi lesz? az is 1/2iken?
2010. ápr. 10. 12:47
 6/6 anonim ***** válasza:
termeszetesen 6y^(1/2) csak veletlenul lehagytam:)
2010. ápr. 11. 00:15