Hogy vonjak gyököt? (többi lent)

Hogy tudok gyököt vonni 0, vmennyiből? például 0,0036-ból? Más számból tudok, de ilyet még nem csináltunk, csak van a háziban.
2011. szept. 17. 13:57
 1/6 reptoid ***** válasza:

Mivel a közoktatásban tudtommal nem tanítják az írásbeli gyökvonást, így marad a "tippelgetős" módszer. 36-nál is csak próbálkozol, hogy vajon 6-e a négyzetgyöke. 0,36-nál 0,6. 0,0036-nál 0,06 a négyzetgyök.

Erre szabályt nem fogtok tanulni.

2011. szept. 17. 14:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Vágd be a négyzetszámokat legalább 20 négyzetéig! Tanuld meg a hatványozás és gyökvonás azonosságait! Alakítsd a számot tíz *páros* kitevőjű hatványának és egy egész számnak a szorzatává! Jelen esetben

0,0036= 36*10^(-4).

Rá fogsz jönni, hogy 36 = 6^2.

A gyökvonás azonosságai szerint 10^(-4)=(10^(-2))^2,

tehát

0,0036 négyzetgyöke = 6*10^(-2)=0,06.

===========================================

Ellenőrző kérdés:

Mi lesz 0,000049 négyzetgyöke?

2011. szept. 17. 14:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Első! Mi tanultuk az "írásbeli gyökvonást", a többit értem is, de az ilyen O, vmiket nem...
2011. szept. 17. 20:44
 4/6 reptoid ***** válasza:
Hányadikos vagy és milyen módszert használtatok? Emelt óraszámban tanuljátok a matekot?
2011. szept. 18. 09:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyolcadikos vagyok, heti négy óra matek.
2011. szept. 18. 21:10
 6/6 A kérdező kommentje:
[link] - így tanultuk.
2011. szept. 18. 21:13