Hogy tudok gyököt vonni 0, vmennyiből? például 0,0036-ból? Más számból tudok, de ilyet még nem csináltunk, csak van a háziban.2011. szept. 17. 13:57
1/6 reptoid válasza:
Mivel a közoktatásban tudtommal nem tanítják az írásbeli gyökvonást, így marad a "tippelgetős" módszer. 36-nál is csak próbálkozol, hogy vajon 6-e a négyzetgyöke. 0,36-nál 0,6. 0,0036-nál 0,06 a négyzetgyök.
Erre szabályt nem fogtok tanulni.
2/6 anonim válasza:
Vágd be a négyzetszámokat legalább 20 négyzetéig! Tanuld meg a hatványozás és gyökvonás azonosságait! Alakítsd a számot tíz *páros* kitevőjű hatványának és egy egész számnak a szorzatává! Jelen esetben
0,0036= 36*10^(-4).
Rá fogsz jönni, hogy 36 = 6^2.
A gyökvonás azonosságai szerint 10^(-4)=(10^(-2))^2,
tehát
0,0036 négyzetgyöke = 6*10^(-2)=0,06.
===========================================
Ellenőrző kérdés:
Mi lesz 0,000049 négyzetgyöke?
3/6 A kérdező kommentje:
Első! Mi tanultuk az "írásbeli gyökvonást", a többit értem is, de az ilyen O, vmiket nem...
2011. szept. 17. 20:44
4/6 reptoid válasza:
Hányadikos vagy és milyen módszert használtatok? Emelt óraszámban tanuljátok a matekot?
5/6 A kérdező kommentje:
Nyolcadikos vagyok, heti négy óra matek.
2011. szept. 18. 21:10