0,5(x-2)^2-4,5=02016. ápr. 22. 19:25
1/2 anonim válasza:
0,5(x-2)^2-4,5=0 /+4,5
0,5(x-2)^2=4,5 /:0,5
(x-2)^2=9 /gyök
x-2= +-3
Ebből x=5 vagy x=-1
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2016. ápr. 22. 20:08