Alumínium-klorid oldatot elektrolizálunk 5A áramerősséggel, miközben 23cm³ szobahőmérsékletű gáz keletkezett. Mennyi ideig tartott az elektrolízis? - Ezt kéne megoldani, azonban nem vagyok egy kémia zseni így nem tudok hozzákezdeni se.2016. ápr. 17. 18:08
1/3 anonim válasza:
egyszerű képlet az egész, elég baj, ha este jut az eszedbe. lapozgasd a fv. táblát...
2/3 anonim válasza:
Kémiában mindig első a reakcióegyenlet:
2 AlCl3 = 2 Al + 3 Cl2
A Számolásban ma Faraday úr segít nekünk
Q= Z*F*n
Q a töltés ami áramerősség* idő Q=I*t
Z a vegyértékek száma
F a Faraday állandó 96500 C/mol
n a mólok száma
I=5A
n= ?
Ha nem írnak állapotot akkor mindig standard állapotra kell gondolni.
azaz 1 mól 24,5 dm3
V= 23/1000 dm3
n= 0,023 / 24,5 = 0,0009388 mol
ezt inkább normál alakban írjuk : 9,388*10^(-4) mol
Z=3
I*t=Z**F*n
t = Z*F*n/I
3/3 anonim válasza:
Bocs a végén belekavarodtam
Mivel a klórt számoljuk ez Z=1.
de kettő klór 1 mól !