Elektrolízist hogyan kell kiszámolni? (bővebben lent)

Alumínium-klorid oldatot elektrolizálunk 5A áramerősséggel, miközben 23cm³ szobahőmérsékletű gáz keletkezett. Mennyi ideig tartott az elektrolízis? - Ezt kéne megoldani, azonban nem vagyok egy kémia zseni így nem tudok hozzákezdeni se.

2016. ápr. 17. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
egyszerű képlet az egész, elég baj, ha este jut az eszedbe. lapozgasd a fv. táblát...
2016. ápr. 17. 22:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Kémiában mindig első a reakcióegyenlet:


2 AlCl3 = 2 Al + 3 Cl2


A Számolásban ma Faraday úr segít nekünk

Q= Z*F*n


Q a töltés ami áramerősség* idő Q=I*t

Z a vegyértékek száma

F a Faraday állandó 96500 C/mol

n a mólok száma

I=5A

n= ?

Ha nem írnak állapotot akkor mindig standard állapotra kell gondolni.

[link]

azaz 1 mól 24,5 dm3

V= 23/1000 dm3

n= 0,023 / 24,5 = 0,0009388 mol

ezt inkább normál alakban írjuk : 9,388*10^(-4) mol

Z=3


I*t=Z**F*n


t = Z*F*n/I

2016. ápr. 17. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs a végén belekavarodtam

Mivel a klórt számoljuk ez Z=1.


de kettő klór 1 mól !

2016. ápr. 18. 08:33