Ez a feladat:
Mekkora a 20 cm² területű trapéz magassága ha az alapjainak hossza 3 és 7 cm?
2016. ápr. 19. 16:40
1/1 anonim válasza:
T=20 cm
a=3 cm
c=7 cm
m=?
T=(a+c)*m/2
20=(3+7)*m/2
20=10/2*m
m=4 cm