-5,38= (x/56)*(-193) + (1,5-x)/40,3 * (-146)
A megoldás az írja x=0,308
2016. ápr. 19. 21:37
1/2 Arp Du válasza:
kis segítség
jobb oldal 1.tagja
(x/56)*(-193)= x*(-193/56)
jobb oldal 2.tagja
(1,5-x)/40,3 *(-146)=
1,5/40,3 *(-146) -x/40,3 *(-146)=
1,5/40,3 *(-146) +x*146/40,3
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2016. ápr. 20. 10:41