Ezt az egyenletet hogy oldjam meg? Valaki le tudná vezetni nekem?


-5,38= (x/56)*(-193) + (1,5-x)/40,3 * (-146)

A megoldás az írja x=0,308


2016. ápr. 19. 21:37
 1/2 Arp Du ***** válasza:

kis segítség

jobb oldal 1.tagja

(x/56)*(-193)= x*(-193/56)


jobb oldal 2.tagja

(1,5-x)/40,3 *(-146)=

1,5/40,3 *(-146) -x/40,3 *(-146)=

1,5/40,3 *(-146) +x*146/40,3

2016. ápr. 19. 22:45
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2016. ápr. 20. 10:41