Valaki le tudná vezetni nekem ezt a két egyenletet?


1. Egy szám és nála néggyel nagyobb szám szorzata 357. Melyik ez a két szám?


2. Három egymást követő természetes szám négyzetösszege 1325.Melyik ez ahárom szám?


Köszönöm előre is. :)


2016. jan. 12. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

1. x*(x+4)=357


2. x^2+(x+1)^2+(x+2)^2=1325


Zárójeleket bontasz, másodfokú megoldóképletet használsz, ellenőrzöl.


A másodiknál érdemesebb a középsőt x-szel jelölni, úgy könnyebb egyenletet kapsz:

(x-1)^2+x^2+(x+1)^2=1325


x^2-2x+1+x^2+x^2+2x+1=1325

3x^2+2=1325


Még másodfokú egyenlet sem kell :)

2016. jan. 12. 21:30
 2/5 anonim ***** válasza:

1, x*(x+4)=357 -> x^2+4x-357=0 másodfokú megoldóképlettel: x1=-21; x2=17


2, x^2+(x+1)^2+(x+2)^2=1325 -> kibontva és 0-ra rendezve:

3x^2+6x-1320=0 -> x1=-22 x2=20. Ezek közül csak a 20 eleme a természetes számoknak: így a 3 szám a 20;21;22

2016. jan. 12. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

1. x*(x+4)=357

2. a^2+(a+1)^2+(a+2)^2=1325

2016. jan. 12. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
*Illetve az lesz, de nem kell a megoldóképletet használni.
2016. jan. 12. 21:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,meg is értettem! :)
2016. jan. 12. 22:57