Egyenletrendszer megoldása?


Adott a következő egyenletrendszer:

x+y=2

3,5x-7=-3,5y


Szóval az első egyenletből kifejeztem y=-x+2

Így a második egyenlet azonosságot adott

(3,5x-7=3,5x-7)

Mi ilyenkor a teendő?

Hogyan fejezem ki y-t?



2016. ápr. 19. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel 3,5x-7=3,5x-7, ezért minden xre teljesül az egyenletrendszer amiből az y=-x+2. Tehát ha pl x=16 akkor y=-14. De végtelen sok megoldás van.
2016. ápr. 19. 19:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt egyik egyenlet sem azonosság, hanem arról van szó, hogy a két egyenlet nem független egymástól!

A második 3,5-szerese az elsőnek, így az az (x, y) pár, ami megoldása az elsőnek, az megoldása a másodiknak is.

Tulajdonképpen csak egy egyenleted van:

x + y = 2

Ennek pedig végtelen sok megoldása van, de nem tetszőleges x és y érték.


Ha grafikusan ábrázolod a megoldást, akkor az az y=2-x 45 fokban csökkenő egyenessel reprezentálható.

2016. ápr. 19. 21:31