Adott a következő egyenletrendszer:
x+y=2
3,5x-7=-3,5y
Szóval az első egyenletből kifejeztem y=-x+2
Így a második egyenlet azonosságot adott
(3,5x-7=3,5x-7)
Mi ilyenkor a teendő?
Hogyan fejezem ki y-t?
2016. ápr. 19. 16:38
1/2 anonim válasza:
Mivel 3,5x-7=3,5x-7, ezért minden xre teljesül az egyenletrendszer amiből az y=-x+2. Tehát ha pl x=16 akkor y=-14. De végtelen sok megoldás van.
2/2 anonim válasza:
Itt egyik egyenlet sem azonosság, hanem arról van szó, hogy a két egyenlet nem független egymástól!
A második 3,5-szerese az elsőnek, így az az (x, y) pár, ami megoldása az elsőnek, az megoldása a másodiknak is.
Tulajdonképpen csak egy egyenleted van:
x + y = 2
Ennek pedig végtelen sok megoldása van, de nem tetszőleges x és y érték.
Ha grafikusan ábrázolod a megoldást, akkor az az y=2-x 45 fokban csökkenő egyenessel reprezentálható.