Miért lehet az egyenletrendszernek két megoldása?


Ugyan azt az egyenletrendszert megoldtam behelyettesítéssel és egyenlő együtthatóval is.

Ez volt az egyenletrendszer: x-y=2 ; 3x-2y=9

Első esetben kifejeztem az első egyenletből amikor az y=3 és x=5 megoldások jöttek ki. Másodjára is megoldtam másféleképpen(egyenlő együtthatóval) és akkor az eredmény y=-0,6 x=2,6 lett. Nem tudom hogy én szúrtam e el valamit vagy ez normális e így, de az ellenőrzésnél úgy tűnt mind két esetben jól számoltam.



2016. jan. 11. 19:55
 1/6 Angelo84 ***** válasza:

elszámoltad az ellenőrzést:


2,6 - (-0,6) = 3,2

2016. jan. 11. 20:01
 2/6 anonim ***** válasza:

x-y=2

3x-2y=9


x=5 és y=3 a jó megoldás.

2016. jan. 11. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem x-re 5 jön ki, és y-ra 3 mindenképp.
2016. jan. 11. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor én ellenőrzöm, akkor nekem a második esetnél

2,6 – (–0,6) = 3,2

jön ki a 3 helyett. Szóval az nem jó.


Az első megoldásod stimmel.


> „ez normális e így”

Ha az ismeretlenek mögött nincsenek kitevők, nincsenek trigonometrikus függvényben meg ilyen, szóval csak egy-egy számmal vannak szorozva és összeadva, akkor általában 1 megoldást várunk. (Még olyan lehet, hogy 0 vagy végtelen sok van, de 1 szokott a „normális” lenni.)

2016. jan. 11. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyenlő együtthatók módszerével is x=5 és y=3.


Az első egyenletet megszoroztam 2-vel:

2x-2y=4


Az első egyenletből kivontam a másodikat:

2x-2y=4 -ből

3x-2y=9


Az eredmény:

-x=-5

x=5


Az első (eredeti) egyenletbe behelyettesítve:

5-y=2

y=3

2016. jan. 11. 20:14
 6/6 Angelo84 ***** válasza:
4-es válaszolót kiegészítve mondhatnánk azt is, mivel hogy a két egyenlet gyakorlatilag egy-egy egyenes egyenlete, hogy a megoldások lehetőségei 0, ha a két egyenes párhuzamos, 1, ha valahol metszik egymást (két helyen pl. nem tudja két egyenes metszeni egymást), és végtelen, ha a két egyenes egymásra illeszkedik.
2016. jan. 11. 20:26