Használom a képleteket a függvénytáblából, de valamit nem jól helyettesítek be, mert irreális számok jönnek ki.
Egy számtani sorozat első tagja 56, differenciája -4.
Adja meg az első 25 tag összegét !
b., Számítsa ki n értékét és a sorozat n-dik tagját,, ha az első n tag összege 408.
Egy mértani sorozat első tagja 10^25, hányadosa 0,01 (gondolom ez a q)
Hányadik tagja ennek a sorozatnak a 100 000 ?
Tagja-e a 250 000 ?
2016. ápr. 10. 13:00
2/4 anonim válasza:
S25= {2*56+(25-1)*(-4)}*25/2=(112-96)*25/2=200
408={[2*56+(n-1)*(-4)]/2}*n egyenletet megoldva (másodfokú lesz), a pozitív egész lesz a megoldás.
Mivel 0,01=10^(-2) és 100000=10^5 ezért a sorozat 10. tagja lesz a 100000. A sorozat tagjai 10-nek a hatványai ezért a 250000 nem tagja.
3/4 anonim válasza:
11. tagja elgépeltem, előző voltam
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. ápr. 10. 14:22