Egyenlő együtthatók módszere?


2x-3y=-2

3x+4y=-3,2


légyszi le tudná valaki ezt a feladatot lépésről lépésre írni? én már azt hittem értem ezt de hiába..



2016. ápr. 9. 20:38
 1/6 A kérdező kommentje:
most már nem kell, rájöttem :)
2016. ápr. 9. 20:47
 2/6 A kérdező kommentje:
ja mégsem jöttem rá :(
2016. ápr. 9. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra kell törekedni, hogy valamelyik ismeretlen együtthatója a két egyenletben egyenlő legyen. Ha az x-re koncentrálunk, akkor úgy tudunk a legegyszerűbben egyenlő (egész) számot varázsolni mellé, hogy az első egyenletet megszorozzuk 3-mal, a másodikat 2-vel, ekkor:


6x-9y=-6

6x+8y=-6,4


Most hogyha kivonjuk az egyik egyenletet a másikból (mindegy, hogy melyikből melyiket, most I-II), akkor:


6x-9y-(6x+8y)=-6-(-6,4), tehát


6x-9y-6x-8y=-6+6,4, így marad


-17y=0,4, tehát y=-0,4/17=2/85


Ha az y-ra koncentrálunk, akkor az első egyenletet (-4)-gyel, a másodikat 3-mal szorozva:


-8x+12y=8

9x-12y=-9,6


Remélem, hogy innen már menni fog a befejezése.

2016. ápr. 9. 21:06
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, nagyon szepen koszonom :)
2016. ápr. 9. 21:13
 5/6 anonim válasza:
Hogy döntsük el hogy kivonni vagy összeadni kell pl itt a -9et és a 8at meg a -6ot meg a -6.4et?
2017. máj. 10. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az egyenletek bal oldalait vonod ki egymásból, akkor a jobb oldalakat is kivonod. A kivonást részletesen leírtam, olyannyira, hogy a kivont tagokat zárójelbe tettem, és azután bontottam fel (a tanult módon; minden tagot beszorzunk). Onnan pedig már csak összevonni kell és megoldani a már egyismeretlenes egyenletet.
2017. máj. 10. 13:12