Fizika feladat - atomfizika (? )


A feladat: Wki=1,5 *10^-18 J

ve=2*10^6 m/s

mennyi az f?

az me, és a h állandó, h=6,63 *10^-34, me= 9,1*10^-31 kg


Valamiért a végeredmény nem jön ki, hálás lennék ha valaki levezetné, hogy én rontottam-e el valamit a számolásnál, vagy esetleg rosszul írtam le a feladatot. :/



2016. ápr. 6. 21:53
 1/3 Silber ***** válasza:
Feladatszöveg luxus?
2016. ápr. 7. 06:18
 2/3 A kérdező kommentje:

Szöveg nincs, h*f= Wki + (m*v^2)/2 képletbe kell behelyettesíteni.

Csak nekem rossz szám jön ki, vagy rosszul írtam le a feladatot, vagy a műveleti sorrendemmel van gond, vagy nem tudom..

2016. ápr. 7. 12:38
 3/3 Silber ***** válasza:

Nekem f=5*10^15 jön ki.


Ellenőrzés:

[link]

2016. ápr. 7. 14:18