Tekintsük a hidrogénatom Bohr-modelljét.

Határozzuk meg a hidrogénatom első három energiaszintjének értékét! Mekkora a második és a harmadik szint közötti átmenetnek megfelelő hullámhossz? (Az alapállapot energiája: -2,18 aJ.)



2016. márc. 13. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát te azt keresed hogy két energia szint közötti átment energiához milyen hullámhossz tartozik. dE-vel jelölöm a két szint közötti energia átmenetet dE=E2-E3

valamint azt is tudjuk hogy dE=h*f ahol f a keresett frekvenciád. Most már csak E2 és E3 kell és már ki is tudod számolni f-et. Azt tudjuk hogy E_n=-E1/(n^2) itt n pedig 2 és 3 amikre szükséged volt. Ha nem tiszta még mindig akkor itt less utána:

[link]

2016. márc. 13. 19:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. márc. 13. 19:34