a^3+a^2/a+1
2016. ápr. 5. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Hátha ebből megértenéd:

https://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU

2016. ápr. 5. 21:49
 2/4 A kérdező kommentje:
A többit értem,csak ezt nem
2016. ápr. 5. 22:08
 3/4 A kérdező kommentje:
meg van: a*a^2+a*a/a = a^3*a/a = a^2
2016. ápr. 5. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:

(a^3+a^2)/(a+1)= A számlálóban kiemelek a^2-et

=a^2(a+1)/(a+1)=a^2 (a+1)-gyel lehet egyszerűsíteni.

2016. ápr. 5. 23:18