Mennyi jég szükséges ahhoz, hogy lehűtsünk 1liter vizet 20 fokról 5 fokra? Légyszi írjàtok le a számolás menetét!!!2016. ápr. 5. 15:33
1/4 anonim válasza:
Q=c*m*dT
Qvíz=4186*1*15=62790KJ
Ennyi hőt közlünk a jéggel
62790=2,1*m*5
m=5,98 kg
2/4 Arp Du válasza:
Qvíz= 4,186 kJ/kg*C*1 kg*15 C= 62,79 kJ
ami hőt a víz lead, a jég annyit vesz fel
Qjég= 62,79 kJ= olvadás + melegedés 0fok-ról 5fok-ra
Qjég=L*m+ c*m*ΔT
L=333,7 kJ/kg jég olvadáshője
c=2,1 kJ/kg*C jég fajhője
62,79= 333,7*m + 2,1*m*5=(333,7+10,5)*m
m= 0,1824 kg
3/4 anonim válasza:
1-es vagyok
Igen.Ez jónak tűnik.Amit írtam nagy hülyeség volt.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2016. ápr. 10. 12:06