Fizikások tudnátok segíteni hőtanban?

Mennyi jég szükséges ahhoz, hogy lehűtsünk 1liter vizet 20 fokról 5 fokra? Légyszi írjàtok le a számolás menetét!!!

2016. ápr. 5. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Q=c*m*dT


Qvíz=4186*1*15=62790KJ

Ennyi hőt közlünk a jéggel

62790=2,1*m*5

m=5,98 kg

2016. ápr. 5. 15:57
 2/4 Arp Du ***** válasza:

Qvíz= 4,186 kJ/kg*C*1 kg*15 C= 62,79 kJ

ami hőt a víz lead, a jég annyit vesz fel


Qjég= 62,79 kJ= olvadás + melegedés 0fok-ról 5fok-ra

Qjég=L*m+ c*m*ΔT

L=333,7 kJ/kg jég olvadáshője

c=2,1 kJ/kg*C jég fajhője


62,79= 333,7*m + 2,1*m*5=(333,7+10,5)*m

m= 0,1824 kg

2016. ápr. 5. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Igen.Ez jónak tűnik.Amit írtam nagy hülyeség volt.

2016. ápr. 5. 17:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2016. ápr. 10. 12:06