Fizikások, valaki meg tudná oldani a következö feladatokat?

Nincs ismerősöm, aki tudna segíteni, de nagyon nagy segítség lenne

2015. nov. 9. 09:13
 1/5 A kérdező kommentje:
2015. nov. 9. 09:13
 2/5 A kérdező kommentje:
2015. nov. 9. 09:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Micsoda perverzió az a (4) kondenzátoros...

Ki kell számolni a közös területet. Először egy 120 fokos körcikk területe kell. Aztán a sugárral vett egyenlő oldalú háromszög területének kétszerese. A körcikkből kivonva a két háromszög területet, a maradék az két körszelet területe. Ennyit hozzá kell adni a körcikk területéhez. És mindezt R függvényeként.

Aztán C=epszilon*A/d

2015. nov. 9. 09:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ötöshöz ezt kell megoldani, ha nem tévedek nagyot:

1/k1 + 1/t1 = 1/(k1 + 1) + 1/(t1 - 1)

3,5*t1 = k1

2015. nov. 9. 10:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos nincs időm foglalkozni vele. Nagy kérés, de hátha valaki, akinek kisujjból megy megoldja unalmasabb perceiben. Te nem tudod esetleg elküldeni?
2015. nov. 9. 11:24