Hogyan számolom ki a zérushelyeket?


Valós számok halmazán értelmezett x-> x2-2x-8

Ez egy másodfokú függvény, az x négyzeten van, csak nem tudtam indexbe rakni.

Hogyan tudom ennek az egyenletnek kiszámítani a zérushelyeit?


2010. ápr. 5. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. Használod a másodfokú megoldóképletet.

2. Észreveszed, hogy x^2-2x-8 = x^2-2x+1-9 = (x-1)^2-3^2 = (x-1-3)(x-1+3) = (x-4)(x+2)

Ez alapján már könnyű.

2010. ápr. 5. 16:01